Hrvatska gorska služba spašavanja – Stanica Dubrovnik, organizovala je u periodu 19.-20. 10.2018. vježbu speleospasavanja „BEZDAN 2018“, u mjestu Konavle. Primarni cilj vježbe je podizanje i održavanje nivoa spremnosti pripadnika HGSS-a, kao i uključivanje drugih učesnika u blizini koji mogu doprinjeti akcijama spasavanja iz takvih objekata. Početak vježbe je krenuo sa dna Grunfove vertikale – 120 metara, raspoređeno u 8 timova. Na vježbi pored domaćina učestvovali su: HGSS - Stanica Orebić, PK " Subra", SD "Zelena Brda" (Stanica Speleospasilačke službe RS), Speleospasilačkaslužba RS - Stanica Foča.
Zahvaljujemo se domaćinima na pozivu, kao i divnom druženju.


Нема коментара:
Постави коментар